Roraty

(9 głosów, średnia ocena 4.33 na 5)

Tegoroczne roraty „Cud nad cudami” przygotowane przez redakcję Małego Gościa Niedzielnego nawiązują do hasła roku liturgicznego i duszpasterskiego „Wielka tajemnica wiary”.

W tym roku chcemy odkryć Eucharystię. Wierzymy, że pomaga nam ona w drodze do Nieba, że jest "autostradą do Nieba", jak mówił Carlo Acutis, nastoletni geniusz informatyczny, który zmarł w bardzo młodym wieku. Dla niego Msza Święta była codziennym spotkaniem z Miłością Boga. Życie Carla, choć krótkie, pełne było dobroci i bezinteresownej życzliwości, w ostatnim czasie został zaliczony do grona błogosławionych.

Wiadomo,  że czekanie nudzi nas i męczy, a adwent, to właśnie czas oczekiwania  - radosnego oczekiwania! Czekając na narodzenie Zbawiciela będziemy się uczyć cierpliwości.

Proponuję i zachęcam tych, którzy z racji wprowadzonych ograniczeń nie mogą przybyć do kościoła, by uczestniczyli w transmitowanych on-line roratach.

Zachęcam rodziców, aby stworzyli w domu atmosferę Adwentu i w miarę możliwości razem z dziećmi oraz pozostałymi członkami  rodziny uczestniczyli w transmitowanych Mszach św., zapalając lampiony i modląc się wspólnie.

Kalendarium szkolne


Informujemy, że z dniem 25.05.2018r.

w Zespole Szkół w Sośniach

został powołany

Inspektor Ochrony Danych

Waldemar Dolata

kontakt:  w_dolata@wp.pl

UBEZPIECZENIE InterRisk


"Zatrzymać dzieje szkoły"Aktualności


Dzisiaj jest: Czwartek
28 Stycznia 2021
Imieniny obchodzą
Agnieszka, Augustyn, Flawian, Ildefons,
Julian, Karol, Leonidas, Piotr, Radomir,
Roger, Waleriusz

Do końca roku zostało 338 dni.
Zodiak: Wodnik

Podręczniki szkolne 2019/2020

Kontakt

Zespół Szkół w Sośniach

ul. Wielkopolska 43

63-435 Sośnie

tel./fax 62 739 10 23

e-mail: zssosnie@sosnie.pl