Próbna ewakuacja w szkole

(12 głosów, średnia ocena 4.67 na 5)

   Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi, 21 września została przeprowadzona próbna ewakuacja. Po usłyszeniu sygnału alarmowego wszystkie osoby znajdujące się w budynku szkolnym, zachowując wytyczne zawarte w instrukcji bezpieczeństwa pożarowego, bez paniki przedostały się drogami ewakuacyjnymi do punktu zbiórki, którym było boisko szkolne.

   W tym celu przybyły do szkoły dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Sośni w składzie: Tomasz Chmielecki – dowódca, Tadeusz Górecki, Michał Szczepaniak, Paweł Michalak, Mateusz Sówka, Tomasz Gratzke, Tomasz Jankowiak, Adrian Majorczyk, Dominik Blaszkiewicz, Rafał Tomczak, Albert Bajkowski.

   Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. Atrakcją dla uczniów były specjalne pokazy sprzętu ratowniczego w akcji oraz przeprowadzona demonstracja udzielania pierwszej pomocy.

Pani dyrektor Halina Czemiel podziękowała wszystkim za sprawną ewakuację. Po zakończonych ćwiczeniach  uczniowie wrócili na lekcje.


Informujemy, że z dniem 25.05.2018r.

w Zespole Szkół w Sośniach

został powołany

Inspektor Ochrony Danych

Waldemar Dolata

kontakt:  w_dolata@wp.pl
Aktualności


Dzisiaj jest: Środa
26 Września 2018
Imieniny obchodzą
Cyprian, Euzebiusz, Justyna, Łękomir
Do końca roku zostało 97 dni.
Zodiak: Waga

Kontakt

Zespół Szkół w Sośniach

ul. Wielkopolska 43

63-435 Sośnie

tel./fax 62 739 10 23

e-mail: zssosnie@sosnie.pl