Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 19 czerwca
godz. 8.00 msza święta
godz. 9.00 akademia w hali sportowej

Przywozy pod kościół zgodnie z planem.
Odwozy około godz. 11.15.

Ogólnopolski Głos Profilatyki


BIERZEMY UDZIAŁ W POWIATOWYCH OBCHODACH

OGÓLNOPOLSKIEGO GŁOSU PROFILAKTYKI


CZERWIEC 2017 – SOŚNIE

W roku 2017r. to właśnie u nas, w Sośniach odbył się Ogólnopolski Głos Profilaktyki. Jako współorganizatorzy imprezy, przygotowania do niej rozpoczęliśmy już 16.05.2017r. opracowując wspólnie z nadkomisarzem Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp - Krzysztofem Kulą jej harmonogram. Zaproszony gość wspierał nas radą i ciekawymi pomysłami.

 

CZERWIEC 2016 – ODOLANÓW

W czerwcu 2016r, podobnie jak dwa lata temu nasza młodzież wzięła udział w powiatowych obchodach Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki, które zostały zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji w Ostrowie Wielkopolskim, samorząd lokalny Odolanowa, szkoły gminy Odolanów oraz grupy PaTPORT z Odolanowa i Przygodzic. Ideą wydarzenia było promowanie mody na życie bez uzależnień.

Harmonogram imprezy składał się z wielu ciekawych propozycji, m.in. pokaz samoobrony i pozycji strzeleckich, pokaz kickboxingu, policyjny pokaz zatrzymania, pokaz tresury psa służbowego, pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej, warsztaty wokalne, warsztaty plastyczne, prezentacja wozów bojowych i sprzętu Państwowej Straży Pożarnej, prezentacja radiowozów i sprzętu policyjnego.


CZERWIEC 2014 – OSTRÓW WIELKOPOLSKI

14 czerwca uczniowie Zespołu Szkół w Sośniach brali udział w wojewódzkich obchodach Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki, które zostały zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Ideą wydarzenia było promowanie mody na życie bez uzależnień.

Z przygotowanymi wcześniej transparentami z hasłami profilaktycznymi, młodzież wzięła udział w happeningu, w akcji „Zryw Wolnych Serc. Serc wolnych od przemocy i uzależnień. Serc wrażliwych na drugiego człowieka. Serc zdrowych i odpowiedzialnych. Serc ceniących własną wolność” – w całej Polsce o godz. 16.00 wszyscy wybijali rytm bicia serca.

Na ostrowskim rynku odbyły się różne atrakcje, jak np. występy muzyczne, taneczne. Policja przygotowała stanowisko gdzie zakładając alkogogle można się było przekonać, jak widzi pijany. Był też instruktaż udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Nasi śmiali gimnazjaliści próbowali swoich umiejętności tanecznych w krokach ZUMBY oraz włączyli się w korowód tańca belgijskiego.


Informujemy, że z dniem 25.05.2018r.

w Zespole Szkół w Sośniach

został powołany

Inspektor Ochrony Danych

Waldemar Dolata

kontakt:  w_dolata@wp.pl
Aktualności


Dzisiaj jest: Środa
19 Czerwca 2019
Imieniny obchodzą
Borzysław, Gerwazy, Julianna, Odo,
Protazy, Sylweriusz

Do końca roku zostało 196 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Kontakt

Zespół Szkół w Sośniach

ul. Wielkopolska 43

63-435 Sośnie

tel./fax 62 739 10 23

e-mail: zssosnie@sosnie.pl