Pedagog specjalny – Dorota Cierpka
Poniedziałek: 9:50 – 10.35 11.55 – 12.40
Środa: 9:50 – 10.35
Psycholog – Katarzyna Walczak
Poniedziałek: 10.30 – 16.00
Czwartek: 10.00 – 15.00
Piątek: 8.00 – 11.30
Dyżur dla rodziców: Poniedziałek 15.25 – 16.00
spotkania proszę umawiać za pomocą e-dziennika
Nasza szkoła dołączyła do programu "Godzina dla MŁODYCH GŁÓW". W tegorocznej edycji programu wezmą udział klasy VII i VIII.
Program profilaktyczny „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW” UNAWEZA Foundation, jest odpowiedzią na rosnący kryzys psychiczny wśród młodych osób i zapotrzebowanie osób uczniowskich, rodziców oraz nauczycieli i nauczycielek na otwartą rozmowę o zdrowiu psychicznym.
Jest to cykl lekcji, które będą się odbywały raz w miesiącu od października do końca roku szkolnego 2024/2025. Program został wpisany do Programu Wychowawczo-Profilaktycznego na rok szkolny 2024/2025
Program Wychowawczo-Profilaktyczny na rok szkolny 2024/2025
Na stronie programu znajdują się także wskazówki dla rodziców
(link: jestem-rodzicem) i młodzieży
(link: mloda-osoba)
"Standardy ochrony dzieci przed krzywdzeniem" i Pamiętaj! Żadna osoba - ani dorosły, ani Twój rówieśnik nie ma prawa Cię krzywdzić. Pod spodem przycisk liniujący do dokumentu
Dostęp do Internetu to w czasach obecnych nie tylko gromadzenie i sprawdzanie informacji ale jest to również dostęp do nieodpowiednich treści, do drastycznych obrazów czy agresywnych użytkowników.Wybuch epidemii SARS-CoV-2 w znacznym stopniu spowodował przeniesienie życia społecznego do świata wirtualnego, a co za tym idzie również nasilenie różnego rodzaju zagrożeń z tym związanych. Nieświadomość młodych ludzi powoduje, że w jednej chwili, mogą oni stać się zarówno ofiarą jak i sprawcą czynu zabronionego.„Wg Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich” osobą nieletnią jest osoba, która:
W chwili obecnej wzrasta ilość cyberprzestępstw popełnianych przez młodych ludzi. Cyberprzemoc to m. in. stosowanie przemocy z użyciem m. in. e-maile, witryny internetowe. Cyberprzemoc spotykana jest bardzo często w zamkniętych grupach klasowych, na portalach społecznościowych czy w grach on-line. Do działań cyberprzemocy możemy zaliczyć ośmieszanie, poniżanie czy publikowanie i rozsyłanie zdjęć bez zgody drugiej osoby. Coraz częściej pojawia się agresja słowna m. in złośliwe komentarze i wyzwiska, ale są też groźby. Pojawiają się także przypadki przejmowania kont na portalach społecznościowych oraz tworzenie fałszywych kont po to aby komuś zaszkodzić chociażby poprzez publikowanie zdjęć i filmów, które mają na celu obrażenie lub ośmieszenie kogoś.
Informacja oraz poradnik prewencyjny na temat odpowiedzialności prawnej
nieletnich oraz cyberprzemocy zostaje przekazany na prośbę Komendanta Powiatowej Policji
w Ostrowie Wielkopolskim.
W przezwyciężaniu problemów szkolnych i rodzinnych dziecka pomaga również Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Ostrowie Wielkopolskim, z którą na bieżąco współpracujemy. Każdy rodzic / prawny opiekun, który chce zarejestrować dziecko do poradni musi wypełnić wniosek o zdiagnozowanie dziecka (dostępny na str. poradni: https://poradnia-ostrow.pl/ w zakładce druki do pobrania) i złożyć go w sekretariacie poradni.