Zespół Szkół w Sośniach

www.sosnie.com

Strona główna
Plan le​​k​c​ji
Podręczniki szkolne
Ogłoszenia
Sport
Biblioteka
Dokumenty szkoły
E-dziennik

Konkursowy Zawrót Głowy

Tegoroczny kwiecień obfitował w rozliczne konkursy językowe, w których uczestniczyli uczniowie z naszej szkoły, odnosząc wspaniałe sukcesy.

Podwójne zwycięstwo w konkursie All about the USA 2024

22 kwietnia grupa uczniów z klasy VII: Marcelina Andrzejczak, Franciszek Dolata i Konrad Rychlik-Szczawiński zostali zwycięzcami konkursu All about the USA. Nasi uczniowie zdobyli I miejsce, pokonując 26 zespołów z powiatu ostrowskiego.

Turniej All about the USA, promujący wiedzę na temat kultury, historii i tradycji w Stanach Zjednoczonych, został zorganizowany przez II Liceum Ogólnokształcące im. Władysław Reymonta oraz Szkołę Podstawową nr 5 im. Mieszka I w  Ostrowie Wielkopolskim. Konkurs składał się z czterech etapów: American Art, American Movie, American Anthem oraz American Quiz. Każdy z nich wymagał zaprezentowania umiejętności językowych, wiedzy o Stanach Zjednoczonych, a także zdolności artystycznych. Każdy z etapów był również osobnym konkursem,  w którym uczniowie zdobywali punkty liczące się w ogólnym rankingu.

Nasi uczniowie, team o nazwie Hollywood Kids, przebrnęli przez wszystkie cztery etapy, przez cały czas utrzymując się na wysokiej pozycji. Ostatecznie zajęli I miejsce w jednym z etapów, zwanym American Quiz oraz I miejsce w ogólnym rankingu konkursu.

 

Sukcesy naszych uczennic w konkursie My song

23 kwietnia grupa naszych dziewcząt uczestniczyła w organizowanym przez Zespół Szkól w Granowcu III Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej  „My song”. W kategorii klas młodszych II miejsce zdobyła Maja Danilewicz, uczennica drugiej klasy. Natomiast w kategorii klas IV-VIII doceniono dwie uczennice z klasy VI. Miejsce II zdobyła Nikola Hudzińska, natomiast III miejsce uzyskała Zofia Furmanek.

 

Wyniki Konkursu ECO-Poster”

W zorganizowanym przez Zespół Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim językowo-ekologicznym turnieju uczestniczyła Marcelina Andrzejczak, uczennica klasy VII. Przedmiotem konkursu było przygotowanie cyfrowego plakatu w języku angielskim. Zaprojektowana i wykonana przez Marcelinę wspaniała praca, zwróciła uwagę organizatorów, którzy przyznali jej III miejsce.