Zespół Szkół w Sośniach

www.sosnie.com

Strona główna
Plan le​​k​c​ji
Podręczniki szkolne
Ogłoszenia
Sport
Biblioteka
Dokumenty szkoły
E-dziennik

Pielgrzymka do Lichenia

18 czerwca br. dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami i ks. proboszczem Leszkiem Grodzińskim udały się do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Pielgrzymka była  podziękowaniem  za dar Pierwszej  Komunii Świętej.  Podróż odbyła się w atmosferze radości i śpiewów. Na początku szlaku pielgrzymkowego był Las Grąbliński w którym Matka Boża objawiła się pasterzowi Mikołajowi Sikatce. Uczestnicy pielgrzymki mogli zobaczyć i dotknąć kamień z odbiciem stóp Matki Bożej w wybudowanej kaplicy. Następnym punktem programu był Kościół św. Doroty i Kaplica Krzyża Świętego. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały opowieści księdza proboszcza. Była to dla nich również piękna lekcja historii. O godz. 12:00, pielgrzymi uczestniczyli w Eucharystii, po której każdy otrzymał obrazek Matki Bożej Licheńskiej.

Nie zabrakło chętnych, którzy wjeżdżali lub wchodzili na wieżę, aby podziwiać przepiękną panoramę sanktuarium i okolicy. Po obiedzie był czas  przeznaczony na wejście na Golgotę, pobranie wody ze źródełka, zakup pamiątek i spacer.

Księdzu Proboszczowi dziękujemy za to, że dzielił z nami ten piękny czas, że otoczył nas swoją opieką i modlitwą. Dziękujemy również rodzicom za udział i wszelką pomoc w organizacji pielgrzymki, a wszystkim uczestnikom za wspólną modlitwę w licheńskim sanktuarium i za atmosferę pełną radości, zgody i wesela.