Zespół Szkół w Sośniach

www.sosnie.com

Strona główna
Plan le​​k​c​ji
Podręczniki szkolne
Ogłoszenia
Sport
Biblioteka
Dokumenty szkoły
E-dziennik

Warsztaty rękodzieła w bibliotece

We wtorkowy wieczór, 16 stycznia br. odbyły się warsztaty rękodzieła, organizowane w szkolnej bibliotece, prowadzone przez panią Agnieszkę Pilarczyk, nauczycielkę Zespołu Szkół w Dziadowej Kłodzie.

Na warsztatach uczniowie wykonywali breloczki, zakładki do książek i bransoletki, poznając i wykorzystując przy tym podstawowe, prezentowane przez prowadzącą, węzły i sploty. Zapoznali się z teorią dotyczącą materiałów i narzędzi stosowanych w technice makramy. Makrama to technika wiązania sznurków, za pomocą której możemy wykonać różnego rodzaju ozdoby, ale i praktyczne przedmioty codziennego użytku. Plecenie makramy to doskonałe ćwiczenie dla umysłu, które pomaga wzmocnić koncentrację i zdolność skupienia się na jednym zadaniu.

Dzięki wspaniałej atmosferze i wskazówkom pani Agnieszki, dzieciom udało się samodzielnie przygotować piękne gadżety. Uczestnicy spotkania wykazali się cierpliwością, kreatywnością i doskonałym humorem.
Składamy serdeczne podziękowania pani Agnieszce za poświęcony nam czas, przekazanie wielu cennych informacji, stworzenie dzieciom możliwości wykonania własnych projektów, ale także podzielenie się swoją pasją.